با حضور رئيس مجمع نمايندگان خراسان رضوي بررسي شد:

راهکارهاي نوسازی شبکه و بهبود کيفي آب شهر يونسي

دوشنبه, 21 آبان 1397
ایمیل   |   چاپ
راهکارهاي نوسازی شبکه و بهبود کيفي آب شهر يونسي

راهکارهای رفع مشکل بخش آب شهر یونسی در نشست سرپرست آبفای خراسان رضوی و رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده شهرهای گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی بررسی شد.
در این نشست که  معاون فرماندار بجستان و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهریونسی حضور داشتند ابتدا مدیر امور آبفای بجستان از وجود همگرایی و اتفاق نظر در بین فرماندار، امام جمعه و مسئولان این شهرستان به عنوان یک مزیت در پیشبرد اهداف مورد نظر بخش های آب و فاضلاب در منطقه نام برد.
علی دانشوری با اشاره به هزارو 750 مشترک تحت پوشش خدمات آبفای بجستان در شهر یونسی اعلام کرد :آب مورد نیاز اهالی یونسی از دو طریق آب شرب بهداشتی و آب غیر شرب بهداشتی تامین می شود.
به گفته وی آب شرب بهداشتی از دو حلقه چاه از دشت ازغند و آب غیرشرب بهداشتی نیز بوسیله دو حلقه چاه از دشت یونسی تامین می شود.
وی از حفر یک حلقه چاه جدید برای افزایش کیفیت آب شهر یونسی خبر داد و اعلام کرد:این پروژه در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
سپس یکی از اعضای شورای اسلامی و همچنین شهردار یونسی مهمترین چالش بخش آب این شهر را فرسودگی شبکه آب دانستند و خواستار رفع این مشکل شدند.
به گفته آنان هر هفته 4تا5 مورد اتفاق آب در شهر یونسی رخ می دهد که برای ترمیم شبکه اقدام به حفاری می شود.
در ادامه معاون مهندسی و توسعه ، مدیر دفترکنترل و ارزیابی طرح ها ومدیر دفتر فنی و خدمات مهندسی آبفای استان در باره اقدامات و برنامه های آبفای خراسان رضوی برای بهبود کیفی آب شرب شهر یونسی توضیحاتی ارائه دادند و به دنبال آن سرپرست شرکت آبفای استان از کمبود منابع مالی به عنوان یک مشکل اساسی در اصلاح و مرمت شبکه های فرسوده آب شهرها نام برد.
عباس مهری در همین رابطه خواستار مساعدت مالی شهرداری و شورای اسلامی یونسی در تامین اعتبارمورد نیاز اصلاح شبکه فرسوده این شهرشد و با بیان اینکه کیفیت آب شهر یونسی از دغدغه های این شرکت می باشد و اعلام کرد: با بهره برداری از پروژه آبرسانی در دست اجرای یونسی تا 22 بهمن مشکل کیفیت آب شرب شهروندان رفع خواهد شد.
نماینده مردم شهرهای گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی هم گزارشی از پیگیری های انجام شده از طریق وزارت نیرو و زیر مجموعه این وزارتخانه را به اطلاع رساند.
حمید بنایی به نقل از مقام عالی وزارت نیرو افزود: وزیر نیرو ضمن قول مساعد نسبت به تامین اعتبار، تاکید دارد مشکل آب شهرهای بجستان و یونسی به هر شکل ممکن بایستی حل شود.
در پایان توافق شد: پروژه تجهیز چاه شماره سه و خط جمع آوری آب شهر یونسی تا 22 بهمن به اتمام رسیده و وارد مدار بهره برداری شود ، اصلاح شبکه توزیع آب شرب بهداشتی یونسی به طول 5 کیلومتر دردستور کار قرار گیرد ، در خصوص تامین آب شهر یونسی جلسه ای با آبفای رستایی برگزار تا امکان انتقال بخشی از آب شرب با کیفیت برای این شهر فراهم شود ، شهرداری یونسی در جهت احداث ساختمان اداری آبفا همکاری لازم را با آبفای شهری بعمل آورد و شهرداری نیزدرجهت آسفالت شکافی و پروانه ساختمان مساعدت کند.  دسته بندی: آب
کد خبر:  11722
بازدید:  10771
نظرات برای راهکارهاي نوسازی شبکه و بهبود کيفي آب شهر يونسي
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 
abfakhorasan.ir
www.3dots.ir