دوره آموزشی رفتار سازمانی در آبفای خراسان رضوی برگزار شد

چهارشنبه, 14 آذر 1397
ایمیل   |   چاپ
دوره آموزشی رفتار سازمانی در آبفای خراسان رضوی برگزار شد

دوره آموزشی رفتار سازمانی برای مدیران عامل شرکت های تبصره دو و مدیران امورهای تابعه آبفای خراسان رضوی برگزار شد.
در این دوره دو روزه که از سوی دفتر منابع انسانی و اموزش آبفای استان برگزار شدعضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در باره مفاهیم اساسی وتعاریف ماهیت روانشناسی و رفتار سازمانی ، شخصیت و اثر بخشی الگوهای شخصی و مدیریت موثر و رهبری خلاق به تفصیل سخن گفت.
 دکترمحمدعلی نعمتی منشاء هر رفتار را یک تصویر ذهنی عنوان کرد و متذکر شد : مادامیکه این تصویر ذهنی وجود داشته باشد ، رفتار تغییر نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه تصویر سازی در دوران کودکی شکل می گیرد ، نقش وراثت ، محیط و موقعیت را در شکل گیری شخصیت انسان ها موثر خواند و اظهار داشت: تربیت اخلاقی، مذهبی و جنسی نیز تا قبل از 10 سالگی در انسان بروز می کند.
وی همچنین به طرح تکنیک های تقویت حافظه و مطالعه اثربخش و رفع گره های ذهنی پرداخت وبا اشاره اینکه انسان دارای ماده و موج می باشد ، از جسم انسان به عنوان ماده نام برد و روح و روان آن را موج نامید.
به گفته وی ذهن عامل پیوند ماده و موج میبا شد به این صورت  که بخشی از آن در روح ( ذهن ناخوداگاه) و بخش دیگر در جسم ( ذهن خودآگاه) قرار دارد.
وی افزود: 97درصد توان ذهنی انسان را ذهن ناخودآگاه تشکیل می دهد و فعالیت های ارادی نیز توسط ذهن خودآگاه کنترل می شود.
دکترنعمتی با اشاره به تفاوت های مشکل و مسئله ، حل مسئله را دارای سه مرحله تجزیه، ترکیب و قضاوت عنوان کرد و ازمدیران خواست در مواجهه با مطالبات کارکنان با طرح چند پرسش ، به اصل مسئله پی برده و سپس به حل آن بپردازند چرا که مشکل یک مفهوم کلی بوده و نمی تواند مدیران را درپاسخگویی به کارکنان یاری دهد.
مراحل خواب و ساعت بیولوژیک ، نجوای عاشقانه ، متافور( استعاره درمانی) و ... از دیگر مباحثی بود که توسط این عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در دوره آموزشی رفتار سازمانی مطرح شد. 

         

دوره آموزشی رفتار سازمانی در آبفای خراسان رضوی برگزار شد
دسته بندی: عمومی
کد خبر:  11840
بازدید:  10929
نظرات برای دوره آموزشی رفتار سازمانی در آبفای خراسان رضوی برگزار شد
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 
abfakhorasan.ir
www.3dots.ir