ارزیابی مثبت ممیزان شرکت مهندسی از آزمایشگاه های کنترل کیفیت آبفای خراسان رضوی

یکشنبه, 21 بهمن 1397
ایمیل   |   چاپ
ارزیابی مثبت ممیزان شرکت مهندسی از آزمایشگاه های کنترل کیفیت آبفای خراسان رضوی

 

طرح مميزي مراقبتی و ارزیابی سه واحد آزمايشگاهی شركت آب و فاضلاب شهری خراسان رضوی انجام شد.

در اجرای این طرح دو ممیز شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور آزمایشگاه( میکروبی سبزوار و شیمی ستاد درمشهد) را ممیزی و آزمایشگاه میکروبی قوچان را ارزیابی کردند.

این ممیزی طبق نظام نامه تاييد شده معاون نظارت بر بهره برداري شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور انجام شد که توسط مدير عامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور نیز تصویب شده است. 

بر اساس سیاست شرکت مهندسی آزمایشگاه های کنترل کیفیت بایستی مطابق معیارهای استاندارد ايزو 17025،نظام نامه كيفيت، روش هاي اجرايي، دستور العمل ها، فرم ها و ساير مستندات مرتبط و با هدف استقرار، نگهداري و بهبود سيستم مديريت كيفيت آزمايشگاه در انطباق با الزامات استانداردISO/IEC 17025 و صدور گواهينامه ISO/IEC17025  مورد ممیزی و ارزیابی قرار بگیرند.

ممیزبخش مدیریتی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جلسه جمع بندی این طرح به تشریح ارزیابی خود از آزمایشگاه های ستاد، سبزوار و قوچان پرداخت و ازشرایط حاکم بر این واحدها به لحاظ وجود تجهیزات و نیروی انسانی ماهر اظهار رضایت کرد.

زهره مظفری از تلاش و همت مجموعه شرکت آبفا در توجه به موضوع مهم کیفیت آب و تامین و تجهیز واحدهای آزمایشگاهی تقدیر کرد و از آبفای استان به عنوان یک شرکت موفق در دریافت ایزو 17025 در بین شرکت های آبفا نام برد.

وی با بیان اینکه برای آزمایشگاه ها 25 بند استاندارد شامل 15بند مدیریتی و 10بند فنی تعریف شده است افزود: توانمندی ،پشتکار و تحصیلات پرسنل و بکارگیری برخی دستگاه ها و مواد آزمایشگاهی ستاد که در هیچ یک از شرکت های آبفای شهر وجود ندارد از جمله نقاط قوت آبفای خراسان رضوی محسوب می شود.

به گفته وی آزمایشگاه های آبفای سبزوارو امور قوچان هم از نظر فضاسازی و تجهیزات  درشرایط مناسبی قرار دارند و آزمایشگاه قوچان که قرار بود ارزیابی شود به سبب برخورداری از امکانات مناسب ، مورد ممیزی قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی هم سازو کار شرکت مهندسی در بکار گیری ممیزان داخلی را ستود و رضایت ممیزان را نشانه وجود انسجام بین بخشی ، تلاش ، پشتکار و تخصص در آزمایشگاه های شرکت دانست.

سید ابراهیم علوی  با تقدیر از تدبیر معاون بهره برداری وزحمات فراوان مجموعه همکاران آزمایشگاه های آبفای استان تاکید کرد: موفقیت آبفای خراسان رضوی در دریافت ایزو 17025حکایت از کار و هزینه بسیار در بخش آزمایشگاهی دارد.

در ادامه مدیر دفتر کنترل کیفیت آب وفاضلاب آبفای خراسان رضوی به ارائه گزارش اقدامات انجام شده در راستای تجهیز آزمایشگاه های ستاد و شرکت های تبصره دو و امورهای تابعه پرداخت و از برخورداری این شرکت از 14 آزمایشگاه کنترل میکروبی در سطح استان خبر داد.

محمدجواد ادیبی نیا افزود: پس از توسعه بخش سخت افزاری ، صحت و دقت نتایج به ویژه در آزمایشگاه ستاد مورد توجه قرار گرفت که منجر به دریافت استاندارد شد. 

 

دسته بندی: عمومی
کد خبر:  12113
بازدید:  11226
نظرات برای ارزیابی مثبت ممیزان شرکت مهندسی از آزمایشگاه های کنترل کیفیت آبفای خراسان رضوی
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی