اخبار آبفا

سایر اخبار خبرخوان
تعویض الکتروپمپ چاه شماره 2 داورزن در کمتر از 36 ساعت
یکشنبه, 04 شهریور 1397

مدیر امور آبفای داورزن اظهار داشت: الکتروپمپ چاه شماره 2 شهر داورزن که  دچار آسیب  شده بود با همراهی و همکاری شهروندان طی 36 ساعت تعویض و اهالی شهر از آب شرب برخوردار شدند.

به گزارش روابط عمومی امور آبفا ، سید رضا بهشتی نصرافزود: علت تاخیر در تعویض الکتروپمپ یک روز تعطیلی بود که با وجود مدیریت و مصرف بهینه مردم باعث شد از زمان قطعی کمی برخوردار باشیم.

بهشتی نصر ابراز داشت:الکتروپمپ معیوب از چاه خارج و یکدستگاه پمپ نو با هزینه بالغ بر 160 میلیون ریال جایگزین شد.

شهر شبکه آبرسانی داورزن با هزارو735 اشتراک  در سال 1386بطور کامل تعویض شده است.

دسته بندی: آب
مکان: داورزن
منبع: آبفای داورزن
مدیرعامل آبفا سبزوار: 60درصد مشترکان آب در سبزوار الگوی مصرف را رعایت می کنند
شنبه, 16 تیر 1397

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار گفت: 60 درصد مشترکان سبزوار الگوی مصرف آب را رعایت می کنند .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سبزوار ، حسین ریاضی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به 100هزار مشترک آب در سبزوار، میزان تولید آب در این شهر را هزار لیتر در ثانیه اعلام و بیان کرد : با توجه به نیاز مشترکان به هزارو 200 لیتر در ثانیه دراوج مصرف ،  شهر سبزوار با 200 لیتر کمبود آب در ثانیه مواجه است .

وی بر لزوم مدیریت مصرف آب از سوی شهروندان در فصل گرما تاکید و بیان کرد : کسری آب در پیک مصرف از طریق مخازن ذخیره جبران می شود در حالی که آب این منابع برای استفاده در موارد بحرانی در نظر گرفته شده است .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار به تنش آبی در شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در صورت صرفه جویی 10درصدی توسط مشترکان،  قطعی  آب ایجاد نخواهد شد .

دسته بندی: آب
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب سبزوار
صرفه جویی در مصرف آب محور مطالب امام جمعه جوین
سه شنبه, 05 تیر 1397

امام جمعه  جوین در خطبه های نماز جمعه این شهرستان در باره ضرورت های صرفه جویی در مصرف آب سخن گفت.

حجت الاسلام  دلیری پور توجه به نظافت و پاکیزگی را از دستورات  دین مبین اسلام برشمرد وبا اشاره به پدیده خشکسالی چند ساله در کشور و مصرف بی رویه آب در فصل تابستان، از شهروندان و کشاورزان خواست در مصرف آب صرفه جویی کنند.

وی قیمت تمام شده هر مترمکعب آب  را حدود 1200تومان اعلام کرد که در برخی شهرها بیشتر نیز می شود و دولت با توجه به سوبسیدی که برای مردم پرداخت می کند حدود 500تومان  از شهروندان دریافت می کند لذا از شهروندان انتظار می رود برای تداوم خدمات رسانی شرکت های آب و فاضلاب قبوض خود را در موعود مقرر پرداخت کنند. 

دسته بندی: آب
مکان: جوین
آماراتفاقات آب شهر شاندیز 16 درصد کاهش یافت
پنج شنبه, 13 ارديبهشت 1397

مدیر امور آبفای طرقبه شاندیز از کاهش 16درصدی کاهش اتفاقات آب در شهر گردشگری شاندیز خبرداد.

به گزارش روابط عمومی امور آبفای طرقبه شاندیز علی اصغر پاکروان افزود: در نتیجه اجرای طرح های مدیریت فشار فشار ، نصب شیر های فشار شکن ، نوسازی انشعابات فرسوده و اصلاح شبکه ، اتفاقات شهر شاندیز از  779 مورد در سال 95  به 650 مورد در سال گذشته کاهش یافت .

به گفته وی این امر تاثیر بسزایی  در کاهش هزینه  اتفاقات داشته است.

دسته بندی: آب
منبع: روابط عمومی امور آبفای طرقبه شاندیز
نصب اولین تابلو درایو (کنترل دور) در آبفای کاشمر
سه شنبه, 28 فروردين 1397

اولین تابلو درایو (کنترل  دور) در چاه شماره 5 آبفای کاشمر نصب شد.

 مدیر امور آبفای کاشمر این اقدام را در راستای اهداف استراتژیک شرکت جهت "کاهش شدت انرژی به میزان 2 درصد نسبت به سال گذشته" عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی امور آبفای کاشمر علی رضا عباسی مزایای استفاده از این سیستم را کاهش میزان شدت جریان مصرفی، جلوگیری از وارد آمدن شوک به الکتروپمپ، حذف خازن و طول عمر بالا عنوان کرد و گفت: با اینوسیله میزان دبی استحصالی از چاه قابل کنترل است.

مدیر امور آبفای کاشمرافزود: این امور در سال 96 نیز با کمک سیستم تله متری اقدام به خاموشی چاه ها در ساعات پیک مصرف و تعویض کلیه لامپ های پرمصرف تاسیسات کرد.

دسته بندی: آب
مکان: کاشمر
مخازن ذخيره آب شرب فيض آباد شستشو وگندزدايي شد
پنج شنبه, 24 اسفند 1396

دو باب مخزن ذخيره آب شرب شهر فيض آباد به ظرفيت 2 هزارو700 متر مكعب درروزهاي پاياني سال شستشو وگندزدايي شد

 مديرامور گفت:با توجه به اهميت كنترل كيفي وبهذاشت آب شرب شهروندان طبق سنوات گذشته دو باب مخزن ذخيره آب شرب شهر فيض آباد شستشووگندزدايي شد .به گزارش روابط عمومي امور آبفاي فيض آباد ،حامد زارعي اعلام كرد::مخازن در مدت كمتر از 12 ساعت وبدون قطعي آب و با تلاش وجديت همكاران حوزه بهره برداري  و شهرداري فيض آباد شستشو وگندزدايي شد

دسته بندی: آب
مکان: فيض‌آباد
منبع: امورآبفاي فيض آباد