هوشمند سازی انشعاب پر مصرف آب در طرقبه آغاز شد

شنبه, 27 بهمن 1397
ایمیل   |   چاپ
هوشمند سازی انشعاب پر مصرف آب در طرقبه آغاز شد

پروژه نصب کنتورهای هوشمند بر روی انشعاب پر مصرف آب در شهرطرقبه استان خراسان رضوی عملیاتی شد.

این مطلب را معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آبفای خراسان رضوی اعلام کرد و گفت: در اجرای این پروژه 20 فقره انشعاب پر مصرف مشترکان هوشمند می شود .

به گفته محمدعباس زاده در فاز نخست نسبت به نصب کنتورهای هوشمند در رستوران ها و فاز بعدی به تدریج در اقامت های غیر دائم اقدام خواهد شد و میزان مصرف هر مشترک تحت کنترل و نظارت قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه اطلاعات مصرف آب مشترکان با نصب کنتورهای هوشمند ، از طریق شبکه وب در اختیار ستاد قرار می گیرد ادامه داد:حذف نیروی انسانی و خطا در قرائت و کاهش آب به حساب نیامده از جمله مزایای کنتورهوشمند می باشد.

وی گفت: شرکت سازنده کنتورها تاکید دارد با بهره گیری ازاین ابزار ، مشترک قادر است آب مورد نیاز خود را خریداری کند به این صورت که پس از مصرف و در انتها اعلام می شود سهمیه خریداری شده در حال اتمام  بوده و مشترک می تواند مجدا خرید آب داشته باشد.  

  وی همچنین اعلام کرد: طرح مطالعاتی و تحقیقاتی 261 فقره کنتور مشترکین پرمصرف هم با سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان کلید خورده است.

وی از پایش و تحلیل انشعابات دارای کنتور خراب، فاقد کنتور، انشعابات قطع و ... به عنوان یکی از اقدامات راهبردی این معاونت نام برد و اعلام کرد: در سال جاری نسبت به نصب بیش از 21 هزار انشعاب آب و بیش از 7 هزار انشعاب فاضلاب در شهرهای تحت پوشش ، تعویض 13هزارفقره کنتور خراب از محل مشارکت های مردمی ،خرید و توزیع 35 دستگاه کنتور بالای یک اینچ اقدام شده است.

 

دسته بندی: آب
کد خبر:  12135
بازدید:  11378
نظرات برای هوشمند سازی انشعاب پر مصرف آب در طرقبه آغاز شد
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی