الکتروپمپ چاه شماره( 1 ) ازغند تربت حیدریه جایگزین شد
یکشنبه, 02 تیر 1398

 معاون بهره برداری  شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت:الکتروپمپ تعمیرشده چاه شماره یک دشت ازغند تربت حیدریه که به عنوان چاه رزرو  بعد از تست و مشخص شدن اشکال توسط کارشناس انرژی جایگزین شد.

 حمید غیورصفار کارشناس مسئول انرژی شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه کفت : این پمپ که از نوع 374/9 و 110 کیلووات می باشد  در عمق 200 متری نصب شد.

 

دسته بندی: آب
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
شتاب گیری پروژه های آبرسانی به مناطق محروم تربت جام
سه شنبه, 30 فروردين 1401

سرپرست امور آب وفاضلاب تربت جام  با اشاره به تشکیل شورای جهادآبرسانی دروزارت نیرو برای سرعت بخشی به روند اجرای پروژه های آبرسانی به مناطق محروم  افزود: اطلاعات روستاهای کم آب و فاقد تاسیسات آبرسانی گرد آوری و به واحد جهاد آبرسانی شرکت آب وفاضلاب خراسان رضوی ارسال شده است.

محمدرضا جعفری افزود: برخی از پروژه های آبرسانی مناطق محروم توسط قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) اجراخواهدشد.

به گفته وی در همین راستا قرارگاه عملیاتی منطقه ای ثامن الائمه (ع) و قرارگاه عملیاتی استانی شهید قاجاریان به نمایندگی از قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) ، پروژه آبرسانی به دو روستای رونج و روستای یخک در بخش مرکزی تربت جام را اجرا خواهد کرد که عملیات آبرسانی به روستای رونج ابتدای سال جدید آغازشد. 

وی خاطر نشان کرد: اعتبار موردنیاز اجرای پروژه آبرسانی به این دوروستا از محل کمک های مردمی بنیاد نیکوکاری حاج اکبر ابراهیمی و اعتبارات دولتی محرومیت زدایی ملی تامین شده است. 

 

دسته بندی: آب
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام
برگزاری جلسه توجیهی پرسنل حراست از تاسیسات و آبداران شرکت آبفای تربت حیدریه
شنبه, 28 اسفند 1400

 

سرپرست حراست و امور محرمانه آبفای تربت حیدریه  از  جلسه با نگهبانان  تاسیسات و اماکن اداری و آبداران روستایی با موضوع ارائه نکات حفاظتی و حراستی خبر داد .

 در این جلسه  باتوجه به نزدیک شدن به تعطیلات نوروز و همچنین چهارشنبه آخرسال تاکید شد که گشت های روزانه و شبانه به صورت مستمر انجام شود و آبداران در روستاهها حتما با پایگاههای بسیج روستا برای اعزام اکیپ های  گشت  و سرکشی از تاسیسات آب  تعامل داشته باشند  و در اسرع وقت اخبار و حوادث احتمالی به این دفتر گزارش شود.

 در ادامه  علی عبداله زاده سرپرست حراست و امور محرمانه ضمن تشکر از همه نگهبابان و آبداران که با تعهد و احساس مسئولیت نسبت به مراقبت و نگهداری از تاسیسات و اماکن  اداری اقدام می کنند ،آرزو کرد که در سال 1401 بتوانیم با تلاش و کوشش آمار سرقت ها رو کاهش بدهیم و همچنین از دو نفر از نگهبانان تاسیسات آقایان رجبعلی کارگزار و ایمان نقی زاده به خاطر جلوگیری از سرقت ترانس برق چاه 3 بهارستان با حضور به موقع در محل ، تقدیر و تشکر کرد .

دسته بندی: آب
منبع: تربت حیدریه
سرپرست امور تربت جام خواهان تشکیل گشت های رضویون در محافظت و حراست از تاسیسات آب شرب شهرستان شد
شنبه, 28 اسفند 1400

سرپرست امور آبفای تربت جام دردیدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت جام درخواست استفاده از ظرفیت پایگاه های بسیج در قالب گشت های رضویون در محافظت وحراست از تاسیسات آب شرب شهرستان مرزی تربت جام راخواستارشد.
سرپرست امورآب وفاضلاب تربت جام به همراه جمعی از کارکنان امور به مناسبت اعیاد شعبانیه و به ویژه روز میلاد امام حسین (ع)وروزپاسدار در ستاد ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت جام حضور یافته واین روز مبارک ومقدس را به فرماندهی و کارکنان شریف و خدوم ناحیه مقاومت تبریک گفتند.مهندس جعفری در سخنانی کوتاهی سپاه رامجموعه‌ای از نیروهای مخلص و متعهد و کارآمد و حزب‌اللهی برشمرد که درطول بیش از 40سال از عمر انقلاب همواره حافظ انقلاب بوده است واقتدار امروز این سرزمین مرهون مجاهدت و ایثار نیروهای مردمی ومومن سپاه هست. جعفری در ادامه گزارشی از وضعیت آب شرب مناطق مختلف جمعیتی در 4 بخش شهرستان ارائه نمود.ایشان همچنین به موانع ومشکلات وچالشهای پیش رو درمجموعه امور آب وفاضلاب شهرستان اشاره کرد .ایشان مسئله سرقت از تاسیسات آبرسانی و خسارت های واره به تاسیسات رااز بزرگترین چالشهای پیش رو درمجموعه آب وفاضلاب شهرستان دانست و از جناب سرهنگ بیدل فرماندهی معزز سپاه درخواست مشارکت درامر حفاظت از تاسیسات آبرسانی رادر قالب گشت های رضویون بسیج درمناطق مختلف شهرستان درخواست کرد. وی ضمن تقدیر از مجموعه سپاه تربت جام برای همراهی و کمک به حل مشکلات آب شرب درتعدادی از مناطق جمعیتی شهرستان خواستار تداوم همکاری و همراهی در اجرای پروژه های آب شهرستان شد.دراین دیدارسرهنگ بیدل از محمد رضاجعفری و همکاران امور آب وفاضلاب تربت جام به جهت تلاش در تامین آب شرب شهرها و روستاهای محروم این شهرستان مرزی تقدیرکرد وبرادامه همکاری سپاه تا رفع مشکلات آب شهرستان تاکیدکرد و درخصوص استفاده از ظرفیت بسیج درکنار انتظامی برای حفاظت ازتاسیسات آبرسانی قول همکاری داد.

دسته بندی: آب
مکان: تربت جام
منبع: امور آب و فاضلاب تربت جام
شستشوی مخازن ذخیره آب شهرستان سرخس
شنبه, 28 اسفند 1400

۱۰۰درصد مخازن ذخیره آب شرب شهرستان سرخس در سال جاری شست و شو و گندزدایی  شد.

این عملیات با هدف ارتقائ پارامترهای کیفی آب از جمله کدورت و بهبود طعم و بر اساس دستور العمل های ابلاغی از سوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشورمطابق برنامه زمانبندی  شده در اختیار پیمانکار و با نظارت واحد کنترل کیفی امور انجام شد ، به گونه ای که صد درصد مخازن در سطح شهرستان شست و شو و گندزدایی شده است.

لازم به ذکر است  کیفیت و سلامت آب شرب در شهرستان به صورت مستمر از سوی  واحد کنترل کیفی امور مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و با تایید این واحد آب شرب در میان مردم توزیع می شود.

دسته بندی: آب
مکان: سرخس
منبع: روابط عمومی امور آب و فاضلاب سرخس
نوسازی بیش از هزار فقره انشعاب آب در سبزوار
جمعه, 27 اسفند 1400

رییس گروه مطالعات و توسعه تاسیسات آب شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار از نوسازی هزارو 79 فقره انشعاب آب در 11 ماهه سالجاری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار ، حسین رنجبر گفت : در راستای جلوگیری از هدر رفت آب ، رفع کمبود فشار و کاهش اتفاقات نوسازی انشعابات انجام شده است .

دسته بندی: آب
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار