تفویض اختیارات لازمه موفقیت شرکت‌های یکپارچه آب و فاضلاب شهری و روستایی/ وجود مدیریت واحد در مواقع بحران تفویض اختیارات لازمه موفقیت شرکت‌های یکپارچه آب و فاضلاب شهری و روستایی/ وجود مدیریت واحد در مواقع بحران
چهارشنبه, 23 مهر 1399

رضا حاجی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار کرد: در بحث تجمیع شرکت‌های آبفای شهری و روستایی یک مدیریت واحد و یکپارچه‌ای در حال شکل‌گیری است که این مهم اتفاق مبارکی است.

وی با بیان اینکه موضوعی که در این یکپارچه سازی مطرح بوده، بحث سرعت در سرویس‌دهی است، گفت:  باید برای شرکت‌های آب و فاضلاب یکپارچه، هم معاونت شهری و هم روستایی در نظر گرفته شود تا بتوان به مشکلات هر دو بخش رسیدگی و مسائل با سرعت برطرف شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وضعیت آبفار با گذشته قابل مقایسه نیست و باید بتوانیم از این فرصت استفاده کرده تا خدمات بهتری ارائه و مشکلات مردم را در سریعترین وقت رفع کنیم.

وی اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی را حرکتی مثبت از وزارت نیرو دانسته و اذعان کرد: هر تغییر ساختاری و مدیریتی در سازمانها، موافقین و مخالفینی دارد، اما ملاک اصلی بهبود تدریجی خدمات و نهایتاً افزایش رضایت مردم است.

حاجی‌پور با اشاره به نتایج تجمیع این دو شرکت گفت: طی این اقدام در مواقع بحران کارکنان می توانند با نظر مستقیم یک مدیریت واحد، خدمات به موقع و کاملتری را نسبت به گذشته به مردم ارائه کنند.

به گفته وی با اجرای این طرح شرکت‌های آبفار می‌توانند از ظرفیت بالای شرکت‌های آب و فاضلاب شهری بهره گرفته و این موضوع در چابک‌سازی شرکتهای زیر مجموعه وزارت نیرو گامی مثبت تلقی می شود.

دسته بندی: آب
کاهش بروکراسی اداری، بزرگ‌ترین ثمره طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا کاهش بروکراسی اداری، بزرگ‌ترین ثمره طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا
چهارشنبه, 23 مهر 1399

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت گفت: کاهش بروکراسی اداری، بزرگ‌ترین ثمره طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی بوده که عمده مشکلات را برطرف کرده است.

کمال حسین‌پور، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار داشت: طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی جزو طرح های مثبت وزارت نیرو طی سال های اخیر بوده که توانسته بروکراسی اداری را کمتر کند.

وی افزود: در بسیاری از مواقع روستاهایی که در نزدیکی شهرها بودند درگرفتن برخی خدمات دچار مشکل می‌شدند که با اجرای این طرح مشکلات این چنینی تا حد قابل توجهی برطرف شده است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت با بیان اینکه اقدام وزارت نیرو در پروژه‌های زیرساختی قابل تقدیر است، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، مشکلات روستائیان حل شده و مدیریت منسجمی برای آب و فاضلاب استان‌ها شکل گرفته که می‌توان آثار اجرای این طرح را در سال‌های آتی مشاهده کرد.

وی با اشاره به مزایای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی افزود: اجرای این طرح ضمن جلوگیری از موازی‌کاری شرکت‌های آبفا در تصمیم‌گیری‌ها، در کاهش هزینه‌ها و افزایش‌ راندمان‌کاری نقش بسزایی دارد.

حسین‌پور اجرای این طرح را مثبت دانسته و اذعان کرد: یکی از عمده اهداف طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا توجه ویژه به روستاها و محرومیت‌زدایی بوده که اگر اجرای این طرح تدوام پیدا کند، باعث موفقیت و رشد کشور می‌شود.

دسته بندی: آب
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی تشریح کرد: روش های تامین اعتباراجرای پروژه های آب و فاضلاب
دوشنبه, 26 خرداد 1399

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با اشاره به مشکلات مالی در بخش های عمرانی و جاری ، روش های تامین اعتبار اجرای پروژه های آب و فاضلاب را تشریح کرد.

سید ابراهیم علوی در جلسه هم اندیشی تامین کنندگان ، مشاوران و پیمانکاران آبفای استان پس اظهارات تعدادی از شرکت کنندگان شرایط سخت مالی ایجاد شده را ناشی از تحریم های ظالمانه علی کشور ارزیابی کرد.

وی با بیان وضعیت تخصیص اعتبارات آبفا استان در سال گذشته تامین کنندگان ، مشاوران و پیمانکاران تاکید کرد: نگران مطالبات خود نباشید.

وی با بیان اینکه پروژه های آب در مقایسه با فاضلاب در اولویت قراردارند خاطر نشان کرد : این بدان معنی نیست  که پیمانکاران این بخش فراموش شده اند.

وی همچنین کار سقایی را ارزشمند و مقدس دانست و توجه به  توصیه های حفاظتی و ایمنی در حین کاررا ضروری خواند .

سعید روزی مدیردفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت هم از پیمانکاران خواست در اجرای پروژه ها مستند سازی اقدامات را دردستور کار خود قرار دهند .        

 

دسته بندی: عمومی
پیام مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی به مناسبت روز جانباز
یکشنبه, 10 فروردين 1399

وقتی نام جانباز و رشادت و دلاوری مردان خدا را می شنیدیم آنقدر شادی و شوق به سراغمان می آمد که گامهایمان استوارتر می شد برای عرض خدا قوت و دیداری صمیمی با دلاور مردان عرصه رشادت و از خود گذشتگی سعی داشتیم که به آنها احساس درونی و افتخار خود را انتقال داده و تاکید کنیم که اگر شما نبودید چه بسا آرامش و آسایش بودن در ایران اسلامی و در کنار عزیزانمان سخت بود و به این آسودگی امکان نداشت . ولی امسال این احساس متفاوت تر و عمیق تر ایجاد شد. در روزهایی که نیمی از مردم دنیا در شرایطی هستند که حتی از حقوق ابتدایی و عادی خود که همانا حق استفاده از طبیعت و حق قدم زدن می باشد فقط به خاطر ویروس منحوس کرونا محروم می باشند به همه ما گوشزد کرد که بهتر بدانیم و درک کنیم کسانی هستند که سالهاست این وضعیت را داشته و حتی از ساده ترین نعمتهایی که همگان بهره می برند بی بهره اند که بهترینش سلامتی است .
این روزهای سخت به ما می آموزد که آگاه باشیم و باور کنیم که شجاعترین انسانها کسانی هستند که جان خود را در دست گرفته و نثار جانان و هم نوعان خود کردند و افتخارشان تبعیت و پیروی از بزرگترین جانباز و سقای کربلا حضرت ابوالفضل العباس است .
اینجانب با تبریک و تهنیت ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس ع و روز جانباز برای همه شما جانبازان عزیز آرزوی صحت و سلامتی داشته و امیدوارم که در مسیر عشق بازی با خداوند همواره سرمست از جام عبادت و سرخوشی باشید .
سید ابراهیم علوی
رئیس هیات مدیره ومدیرعامل

دسته بندی: فرهنگی، ورزشی
140میلیون لیتر آب به مصرف شبانه روز استان خراسان رضوی افزوده شد
شنبه, 24 اسفند 1398

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: مصرف آب در10روز اول اسفند سال جاری در شهرها و روستاهای این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 7درصد افزایش یافته است.

 سید ابراهیم علوی دربرنامه تلویزیونی "صبح خراسانی"  از سقایی سه میلیون و 500هزار نفر جمعیت شهری و روستایی توسط آبفای خراسان رضوی خبرداد و با اشاره  به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت توصیه های بهداشت فردی افزود: چنانچه هرفرد در شبانه روز 10مرتبه و هر دفعه(20ثانیه) 4 لیترآب فقط برای شستن دست های خود مصرف کند 140میلیون لیتر به میزان مصرف شبانه روز استان افزوده می شود که این عدد به طور خودکار 30درصد مصرف آب استان را بالا می برد.

وی اظهار داشت: این موضوع نشان می دهد بخش زیادی از مشترکان  مصرف غیر ضرور را  کنار گذاشته و بر روی بهداشت فردی و ارتقاء بهداشت عمومی متمرکز شده اند .

وی در همین رابطه از آندسته از هم استانی ها که نسبت به مدیریت مصرف آب توجه ندارند خواست برخی فعالیت های مربوط به آخر سال نظیر خانه تکانی را به وقت دیگری موکول کنند تا شهروندان در دسترسی به آب دچار مشکل نشوند و این ویروس هم هرچه زودتر نابود شود.  

وی پویش همگانی "در خانه می مانیم " را یاد آورشد و تاکید کرد: همکاران زحمتکش آبفا بر خلاف این توصیه لازم است در محیط منزل باشند تا استمرار تامین آب مشترکان در این روزهای حساس دچار اختلال نشود.

وی همچنین اعلام کرد: برای رفاه حال هم استانی ها و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تمهیداتی پیش بینی شده که ارائه خدمات به متقاضیان به صورت غیر حضوری ارائه شود. وی افزود: کلیه خدمات مورد نیاز در سایت شرکت و نیز از طریق تماس تلفنی با شماره 1522 برای ساکنان شهرها و شماره ۱۵۲۳ برای روستاییان قابل دسترسی است . وی افزود: تلفن 122 در سطح شهرها و روستاهای استان هم تمام وقت در حال خدمت رسانی می باشد .

وی  رسالت شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی  را تامین کمی و کیفی آب شرب و مطلوب در طول شبانه‌روز اعلام  و خاطر نشان کرد: آب شرب هیچ مشترکی تا پایان اردیبهشت قطع نخواهد شد ولی از مشترکانی که از ناحیه کرونا دچار خسارت های اقتصادی نشده اند  می خواهیم نسبت به پرداخت غیر حضوری مطالبات آبفا برای استمرار خدمت سقایی و آبرسانی به هم استانی های عزیز از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

دسته بندی: عمومی
مدیر جدید امور آبفای باخرز معرفی شد
یکشنبه, 06 آبان 1397

مراسم تودیع و معارفه مدیران امور آبفای باخرز برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی امور آبفای باخرز در این مراسم از خدمات حسین عابدین مدیر سابق امور تقدیر و  احسان حصاری به عنوان مدیر جدید امور باخرز معرفی شد.

در این مراسم معاون بهره برداری و مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی به همراه  فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان باخرز حضور داشتند.

 

دسته بندی: عمومی