حضور مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور واستان خراسان رضوی در شرکت آبفای شهرستان نیشابور
سه شنبه, 20 آبان 1399

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان نیشابور :  مهندس جانباز مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از پروژه های در حال اجرا ء نیشابور و شهرستان تازه تاسیس زبر خان بازدید بعمل آورد و در ادامه ،جلسه ای با حضور رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی و سایر مسئولان برگزار گردید

در ابتدای جلسه علیرضا اخویان مدیر عامل شرکت آبفای نیشابور ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی گزارش مبسوطی از اقدامات صورت گرفته در تابستان گذشته و همچنین به  مشکلات موجود در سطح شهرستان ارائه کرد.

در ادامه جلسه علوی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از اقدامات ارزشمند مدیر عامل آب و فاضلاب نیشابور و همکاران بابت تلاش شبانه روزی آنهاکه باتوجه به یکپارچگی آب و فاضلاب شهری و روستایی با کمترین مشکل وبیشترین بازدهی همراه بوده تقدیر و تشکر کرد

همچنین از معاونت استانداری و فرماندار شهرستان نیشابور و سایر دستگاههای اجرایی نیز  در خصوص همکاری با شرکت آب و فاضلاب تقدیر بعمل آورد

ایشان در ادامه عملکرد بسیار خوب و هوشمندانه مدیر عامل شرکت آبفای نیشابور بابت مدیریت منابع که با توجه به گستردگی شهرستان با 385 که باعث شده این شهربعد از مشهد بزرگترین شهرستان باشد قابل تقدیر دانست.

در ادمه جانباز مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ضمن قدر دانی از زحمات و تلاشهای شبانه روزی مدیر عامل آب و فاضلاب خراسان رضوی و نیشابور و همکاری معاونت استاندار و فرمانداری شهرستان نیشابور و سایر مسئولان گفت : علی رغم مشکلات زیاد بویژه بیماری کوید 19 و بالا رفتن مصرف آب شاهد کمترین تنش و مشکل در حوزه تامین آب بودیم که تلاش همکاران شهرستان نیشابور ستودنی می باشد

وی ادامه داد کشور در شرایط گرم و خشک قرار دارد و از طرفی خشکسالی های پی در پی باعث افت منابع آبی شده و باید با استفاده از علوم نوین و شرکت های دانش بنیان بتوانیم منابع آبی را حفظ نماییم

جانباز در انتها به تصفیه خانه فاضلاب اشاره کرده و گفت: باید با جذب  سرمایه گذار در بخش فاضلاب  عقب ماندگی ها را جبران و با توسعه شبکه  از پساب حاصل از آن در بخش ها مختلف استفاده کرد

دسته بندی: عمومی
مکان: نیشابور
منبع: شرکت آب و فاضلاب تبصره دو نیشابور
مدیر عامل آبفای خراسان رضوی در دیدار با فرماندار نیشابور اعلام کرد: اجرای 16 کیلومتر شبکه فاضلاب از طریق فاینانس داخلی در نیشابور
یکشنبه, 31 مرداد 1395

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور دیدار و گفتگو کرد .
به گزارش روابط عمومی شرکت تبصره 2 آبفای نیشابور در این دیدار مدیرعامل شرکت آبفای استان گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای تامین آب شرب ارائه کرد و با اشاره به بحرانی بودن شهرهای نیشابور ، قدمگاه و خرو به لحاظ این که در نقطه سر به سر قرار دارند گفت : با تلاش بی وقفه همکاران شرکت آب و فاضلاب نیشابور در فصل گرم سال و پیک مصرف مشکل خاصی در تامین آب مشترکین نداشتیم .
حسین اسماعیلیان همچنین به کمبود اعتبارات در بخش آب و فاضلاب اشاره کرد و از پیگیری جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای اجرای شبکه های فاضلاب خبر داد .
وی در بخش دیگری از سخنانش با توجه به محدودیت های منابع مالی، ظرفیت قانونی تبصره 3 جهت بازسازی شبکه های آب و فاضلاب در استان راخاطر نشان کرد و اظهار داشت : هم اکنون  این ظرفیت  در بخش های آب و فاضلاب  60 شهر بکار گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت آبفای استان خراسان رضوی  از اجرای 16 کیلومتر  شبکه فاضلاب از طریق فاینانس داخلی در نیشابور خبر داد و مساعدت فرمانداری در حفر و تجهیز چاه های فوشنجان جهت  آبرسانی کوتاه مدت و تامین آب از سد بار نیشابور در میان مدت را خواستار شد .
در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نیشابور  ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته در تامین آب شرب مردم این شهرستان بویژه در پیک مصرف گفت : خوشبختانه در تابستانی که در حال عبور از آن هستیم با توجه به محدودیت منابع آبی مشکل خاصی  در تامین آب شهروندان ایجاد نشد .
مظفری از پیگیری و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در توسعه شبکه های آب و فاضلاب  درقبال استفاده از پساب  در بخش صنعت به عنوان یک راهکار مهم نام برد و در خصوص استفاده از ظرفیت تبصره 3 و رفع مشکلات موجود در حفر چاه های منطقه فوشنجان قول مساعد داد .
وی یادآور شد : خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه کاهش برداشت از سفره های زیرزمینی شده که این امر زمینه کاهش رشد منفی افت منابع آبی را فراهم آورده است .
وی همچنین با توجه به وسعت نیشابور و تعداد بالای مشترکین در این شهرستان بر تخصص اعتبارات لازم به بخش های آب و فاضلاب از طرف شرکت آبفای استان تاکید کرد .

دسته بندی: عمومی
مکان: نیشابور
منبع: شرکت آب و فاضلاب نیشابور
آغازسومین پروژه بخش فاضلاب شهر نیشابور از محل فاینانس داخلی
چهارشنبه, 06 مرداد 1395

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب نیشابور از شروع عملیات سومین پروژه بخش فاضلاب  این شهر از محل فاینانس داخلی خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شرکت تبصره 2 آبفای نیشابور محمد سلطانی گفت : این پروژه در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و بهره مندی مشترکین از شبکه های فاضلاب شهری ، با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی آغاز شد.
وی  با اشاره به اینکه هم اکنون این پروژه در پر تردد ترین نقطه شهر در حال اجراست ، طول پروژه را 9 کیلومتر اعلام کرد که در ادامه نسبت به نصب یک هزار و 500 فقره انشعاب فاضلاب  با اعتباری بالغ بر 27 میلیارد ریال  از محل اعتبارات داخلی این شرکت اقدام خواهد شد .

دسته بندی: فاضلاب
مکان: نیشابور
منبع: شرکت آب و فاضلاب نیشابور
شناسایی 188 انشعاب غیر مجاز در شهرهای نیشابور
پنج شنبه, 27 خرداد 1395

مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب نیشابوراعلام کرد:در راستای ارائه خدمات مطلوب و همچنین مدیریت مصرف و کاهش میزان هدر رفت آب در نیشابور  188 فقره انشعاب غیر مجاز در سال گذشته توسط این شرکت شناسایی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت تبصره 2 آبفای نیشابور محمد سلطانی افزود : از این تعداد 153 فقره  به انشعاب مجاز تبدیل شد و مابقی قطع و جمع آوری و تا نسبت به  تبدیل آن ها به انشعاب مجاز اقدام شودد .
وی یادآور شد : در دو ماهه  سال 95 نیز  50 فقره انشعاب غیر مجاز را شناسایی که از این تعداد 20 فقره به انشعاب مجاز تبدیل شد .

دسته بندی: آب
مکان: نیشابور
منبع: شرکت آب و فاضلاب نیشابور
افتتاح و بهره برداری از هفت پروژه با اعتبار 128 میلیارد ریال در آب و فاضلاب نیشابور
یکشنبه, 25 بهمن 1394

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت آبفای نیشابور از افتتاح و بهره برداری هفت پروژه با اعتبار 128 میلیارد ریال در این شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت تبصره 2 آبفای نیشابور محمد سلطانی با اعلام این خبر گفت : در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی این شرکت اقدام به افتتاح پروژه کلکتور فاضلاب غرب نیشابور نمود که این پروژه با اعتباری بالغ بر 74 میلیارد ریال به عنوان مهمترین پروژه قابلیت ارائه خدمات جمع آوری فاضلاب به بخش عمده ای از مشترکین نیشابور به میزان 35 درصد فراهم آورد.
وی در مراسمی که با حضور معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری نیشابور و همچنین جمعی از مدیران و روسای ادارات شهرستان در محل ساختمان اداری شرکت برگزار شد اظهار داشت : با بهره برداری از کلکتور غرب بخشی از خطوط جمع آوری اصلی و فرعی فاضلاب نیشابور که به طول 10 کیلومتر از سال 93 آغاز شده بود با اعتبار 29 میلیارد ریال آماده بهره برداری شد.
سلطانی در ادامه با اشاره به جابجایی ، حفر ، تجهیز و بهره برداری از چهار حلقه چاه با اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال که از سال گذشته در راستای افزایش توان نیاز آبی شهر آغاز شده بود ، یادآور شد : یکی دیگر از پروژه های مهم که در ایام الله دهه فجر به بهره برداری رسید پروژه خط انتقال مخزن هزار متر مکعبی شهید محمد ابراهیم درودی شهر درود است که مراسم کلنگ زنی آن در هفته دولت سال جاری انجام و با وجود عدم اعتبار به صورت دیون بهره برداری شد که با اتمام این پروژه قابلیت استفاده از مخزن هزار متر مکعبی که مدت چهار سال از ساخت آن می گذرد فراهم شد.
محمد سلطانی ، اصلاح و توسعه خطوط شبکه توزیع آب به میزان هفت کیلومتر با اعتبار شش میلیارد ریال و اجرا و بهره برداری سه هزار و 500 فقره انشعاب آب و فاضلاب با اعتبار 14 میلیارد ریال را از دیگر پروژه های این شرکت عنوان کرد.
مدیر عامل شرکت آبفای نیشابو افزود : این شرکت در حال حاضر 14 پروژه را توسط پیمانکاران در دست اجرا دارد که برای اجرای آنها حداقل 102 میلیارد ریال هزینه پیش بینی می شود .
وی مهمترین پروژه های در دست اجرا در نیشابور را اجرای خطوط و شبکه جمع آوری فاضلاب این شهر با استفاده از ظرفیت بخش سرمایه گذاری فاینانس ، نصب انشعابات فاضلاب ، اجرای خط انتقال آب شرب شهر بار ، عملیات زیر سازی و آسفالت مسیرهای اصلاح و توسعه شبکه آب شرب ، طرح آبرسانی شهر خرو ، اصلاح شبکه توزیع آب شرب و نوسازی انشعابات شهر نیشابور ، تکمیل تله متری و کنترل از راه دور سیستم های آبرسانی و حفر و جابجایی چاههای آب شرب در شهرهای نیشابور ، خرو و قدمگاه برشمرد.
لازم به ذکر است در ادامه مهندس عرب پور معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری نیشابور نیز از تلاشهای بی وقفه شرکت آب و فاضلاب نیشابور در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان تقدیر و تشکر و با توجه به محدودیت منابع آبی و بحرانی بودن دشت نیشابور و فرسودگی بالای شبکه های توزیع آب شرب بر اصلاح و بازسازی آنها جهت جلوگیری از هدر رفت آب تأکید کرد.

دسته بندی: عمومی
مکان: نیشابور
منبع: شرکت آب و فاضلاب نیشابور
برگزاری مراسم افتتاح پروژه بهره برداری از 84 واحد مسکونی شرکت آبفای نیشابور
یکشنبه, 25 بهمن 1394

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت آبفای نیشابور از افتتاح و بهره برداری از واحد های مسکونی این شرکت در دهه فجر خبر داد .
به گزارش شرکت تبصره 2 آبفای نیشابور محمد سلطانی ضمن اعلام این خبر گفت : همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور دکتر مظفری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نیشابور و جمعی از مسئولین و روسای ادارات شهرستان پروژه واحدهای مسکونی کارکنان این شرکت بهره برداری شد.
وی در ابتدای این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که این پروژه از سال 88 آغاز و با همیاری همکاران این شرکت به پایان رسیده افزود : مجموع واحد های این پروژه 84 واحد بوده که با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال ساخته و هم اکنون به هبره برداری رسید .
در ادامه دکتر مظفری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نیشابور نیز با اشاره به زحمات شرکت آب و فاضلاب در خدمات رسانی و تأمین و توزیع آب شرب به شهروندان از کلیه دست اندرکاران در ساخت و بهره برداری این پروژه تقدیر و تشکر کرده و افزود : اجرای این چنین طرح هایی ضمن افزایش رضایتمندی پرسنل و کارکنان یک سازمان باعث تلاش و حرکت مضاعف جهت بهبود فرایند کاری خواهد شد .

دسته بندی: عمومی
مکان: نیشابور
منبع: شرکت آب و فاضلاب نیشابور