برگزاری جلسه حراست های شهرهای تابعه غرب خراسان رضوی در سبزوار
شنبه, 17 مهر 1400

دومین جلسه شورای هماهنگی و هم اندیشی حراست ها با حضورمدیر دفتر حراست وامور محرمانه شرکت آبفای خراسان رضوی و کارشناس IT  ، رابطین حراست های آب وفاضلاب خوشاب – داورزن- جوین و جغتای و رییس حراست و امور محرمانه سبزوار برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار ،در این جلسه چشمی  رئیس حراست و امور محرمانه سبزوار گزارشی از عملکرد شش ماهه اول  حراست درسال 1400   ارائه داد. در ادامه مدیر دفتر حراست وامور محرمانه شرکت آبفای خراسان رضوی  به جایگاه و اهمیت اخلاق و  نهادینه شدن اخلاق نیکو در تمام مراحل زندگی پرداخت. محمد ترکمانی   با بیان اینکه جایگاه حراست در آب و فاضلاب  بسیار مهم و خطیر است افزود: همکاران حراست باید از مهارت های ارتباطی لازم  را در قالب رفتار سازمانی ومخاطب شناسی  با هدف جذب مخاطب و اعتماد سازی بین نیروها و مشترکین عوامل اجرایی برخوردار شوند. درادامه  مهندس ترکمانی و همکاران از ایستگاه پمپاز استیر بازدید کردند و رهنمود های لازم جهت حفاظت از مجموعه را ارائه کرد. در انتها نیز با نثار فاتحه بر سرمزارشهدای سبزوار و همچنین مرحوم  اسماعیلی نیا  مدیر اسبق امور خوشاب جلسه به اتمام رسید .

 

 

دسته بندی: عمومی
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار
نشست مدیرعامل شرکت آبفا سبزوار با اعضای شواری اسلامی این شهر شهر سبزوار 20هزار مترمکعب کسری مخزن ذخیره آب دارد
شنبه, 06 شهریور 1400

 جلسه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار به همراه معاونین و مدیران با اعضای شورای اسلامی این شهر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزواردراین جلسه گزارشی از وضعیت شبکه آب ، شبکه جمع آوری فاضلاب ،مخازن ، تاسیسات تولید و انتقال ارائه داد و گفت :   آب شرب شهر سبزوار از مناطق کلوت ، کسکن و بفره تامین می شود .

 وی تامین حدود 60 درصد  آب مورد نیاز شهر سبزوار را مربوط به منطقه بفره اعلام کرد واظهار داشت:  آینده آبی شهرسبز.ار به این منطقه بستگی دارد.

وی تجهیز و راه اندازی فازسه پروژه تامین آب در منطقه بفره  شامل هشت حلقه چاه را برای رفع مشکل تامین آب شهر سبزوارضروری دانست و ادامه داد : شهر سبزوار با 110 هزار اشتراک  آب و مجموع 51 هزار حجم مخزن ذخیره ، 20 هزار متر مکعب کسری مخزن ذخیره آب دارد.

 ریاضی با بیان اینکه  200 کیلومتر  شبکه توزیع آب هم در این شهر نیاز به اصلاح دارد ، اضافه کرد: برخی از مناطق حاشیه شهر سبزوار فاقد سیستم جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب است.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار گفت: با اتصال بخش عمده سکونتگاه‌های غیر رسمی و مناطق حاشیه شهر به شبکه فاضلاب ، مشکلات بهداشتی و اجتماعی ساکنان این منطقه رفع شده است.

 ریاضی افزود:  جمعیت ۲۵۰ هزار نفری شهر سبزوار زیر پوشش شبکه آب هستند و  با اجرای 461 کیلومتر شبکه افزون بر ۹۶ درصد شبکه فاضلاب این شهر اجرا شده‌ است.

 در پایان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار به پرسش های اعضای شورای شهر پاسخ داد.

 

 

دسته بندی: عمومی
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار
اتمام حفاری خط انتقال آب شرب از شهر روداب به دو روستاها
یکشنبه, 20 تیر 1400

رییس اداره آب و فاضلاب روداب گفت : حفاری هزارو 300 مترخط انتقال آب شرب از شهر روداب به روستاهای برآباد و شمس آباد به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار ، سید رضا بهشتی نصر افزود : این پروژه با هدف ارتقا کیفیت آب روستاهای برآباد و شمس آباد در حال انجام است .

یه گفته وی هزینه اجرای این پروژه   مشارکتی را حدود یک میلیاردو 900 میلیون ریال اعلام کرد.

دسته بندی: آب
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار
افزایش 24درصدی درآمد شرکت آبفا شهرستان سبزوار
سه شنبه, 20 آبان 1399

معاونت خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار از افزایش 24 درصدی درآمد شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار ، مهدی کریمی گفت : از اقدامات و دلایل افزیش در آمد بالا بردن سطح صحت قرائت و کوتاه کردن دوره قرائت می باشد.

وی ضمن تشریح مشکلات این شرکت در وصول بدهی ها به عواقب و عوارض ناشی از عدم پرداخت بدهی مشترکین اشاره کرد و گفت : تداوم استمرار خدمت رسانی این شرکت منوط به پرداخت به موقع آب بهای مصرفی و پرداخت معوقات توسط مشترکین بوده است.

وی اضافه کرد : بدهی ادارات به این شرکت حدود 40 میلیارد ریال می باشد.

حسین ریاضی گفت : با برنامه ریزی و تلاش همکاران حوزه مشترکین به زودی شاهد بهبود وضعیت وصول مطالبات که منجر به بهبود کیفیت خدمات مشترکین می شود ، خواهیم بود.

 

دسته بندی: عمومی
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار
اجرای دوهزارو771متر شبکه جمع آوری فاضلاب در سبزوار
یکشنبه, 18 آبان 1399

رییس اداره بهره برداری فاضلاب شرکت آبفا شهرستان سبزوار از اجرای دو هزارو 771 متر شبکه جمع آوری فاضلاب در سبزوار در هفت ماهه سالجاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار ، سید علی شایقی گفت : هزینه این پروژه از محل اعتبارات جاری ، پروژه های عمرانی و مشارکت های مردمی تامین شده است .

وی افزود :از ابتدای اجرای طرح مذبور تاکنون حدود 485 کیلومتر شبکه فاضلاب در این شهر اجراشده و 85 کیلومتر دیگر از این شبکه با اعتبار هزار میلیارد ریال باقی مانده است ومناطق کلاته سیفر ، بهاران ، ماهان ، صالح آباد و پیاده روهای سطح شهر و قدس هم از جمله مناطقی هستند که هنوز شبکه فاضلاب در آن اجرا نشده است .

دسته بندی: فاضلاب
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب سبزوار
پذیرش دو مقاله همکاران آبفا سبزوار در سومین کنگره علوم ومهندسی آبفا ایران
یکشنبه, 18 آبان 1399

دو مقاله همکاران شرکت آب و فاضلاب سبزوار در سومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در دانشگاه شیراز مورد پذیرش قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار ،یک مقاله توسط حسین ریاضی ، احسان ثابتی ،سید علی شایقی  وحسین چشمی با عنوان  بررسی امکان استفاده از لجن تخلیه شده برکه بی هوازی در مصارف کشاورزی  و مقاله بعد توسط حسین ریاضی ، سید علی شایقی ، مصطفی جلالی فر و مصطفی ترخاصی در مورد تخلیه لجن به روش تر توسط ربات شناور و تاثیر آن بر قرایند تصفیه تهیه شده که جهت ارائه شفاهی پذیرفته شده است است.

دسته بندی: مقالات
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار