مشترکان خاص فاضلاب در نیشابور ملزم به نصب سیستم پیش تصفیه شدند

جمعه, 01 بهمن 1400
ایمیل   |   چاپ
 مشترکان خاص فاضلاب در نیشابور ملزم به نصب سیستم پیش تصفیه شدند

مدیرعامل شرکت آبفای نیشابور اعلام کرد: تمام مشترکان خاص فاضلاب در این شهر ملزم به نصب سیستم پیش تصفیه شده اند.
محمدسلطانی در نشست بررسی راه های تسریع در اجرای طرح ساماندهی مشترکان خاص فاضلاب  گفت: از ابتدای اجرای این طرح در سال 96 تاکنون پنج مشترک جدید اقدام به نصب این سیستم کرده اند.
وی یکی از چالش های موجود را استیجاری بودن برخی واحدها دانست که مستاجرین از نصب سیستم تصفیه فاضلاب سرباز می زنند.
مجری طرح ساماندهی فاضلاب واحدهای غیرخانگی در نیشابورهم گفت: در اجرای این طرح برای33 مشترک خاص اخطار و حدود سه میلیارد و 500میلیون ریال جریمه صادرشد.
آمنه فاضل میزان تولید چربی توسط این مشترکان شامل آشپزخانه ورستوران، تالار، هتل، دانشگاه و بیمارستان  را 10برابر استاندارد اعلام کرد و از شناسایی 70 مشترک خاص فاضلاب  در شهر نیشابور خبرداد.
وی با خطرناک خواندن فاضلاب بیمارستانی گفت: این مراکز بایستی پکیج تصفیه فاضلاب نصب کنند.
  در ادامه مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات فاضلاب  آبفای خراسان رضوی هدف از اجرای طرح را مقابله با مشکلات ناشی از ورود مواد آلاینده از قبیل چربی، مواد معلق، مواد آلی، مواد سمی و غیره به شبکه ها و تصفیه خانه های فاضلاب، واحدهای تجاری، صنعتی و غیرخانگی اعلام کرد.
ابوالفضل سالمی با بیان اینکه واحدهای آلاینده فاضلاب ملزم به نصب سیستم پیش تصفیه تا حد خانگی برای  تخلیه به شبکه فاضلاب هستند متذکر شد: ورود مواد حاصل از فعالیت کارگاه های تراشکاری، چوب بری و کارواش و آشپزخانه ها به همراه اجسام آلی و سنگین و ذرات معلق و چربی به شبکه فاضلاب علاوه بر انسداد مسیر، باعث تحمیل هزینه به شرکت و مردم و آلودگی زیست محیطی می شود.
سپس مدیر عامل شرکت  تبصره دو تربت حیدریه ، معاون بهره برداری آبفای سبزوار و مدیرامور آبفای گلبهار به بیان اقدامات انجام شده در راستای مدیریت فاضلاب خاص پرداختند و چند پیشنهاد و راهکار ارائه دادند.
معاون بهره برداری آبفای خراسان رضوی هم با اشاره به تاکید هیئت مدیره شرکت بر ساماندهی مشترکان خاص فاضلاب ، از تهیه نظام نامه شیوه برخورد با این دسته از مشترکان خبر داد.
عباس مهری افزود: تمام ابزار لازم برای اجرای این طرح که مانع از وارد آمدن خسارت به شبکه و تصفیه خانه های فاضلاب می شود فراهم است.
 در پایان مدیرعامل آبفای خراسان رضوی میزان آلودگی فاضلاب مشترکان خاص را چندین برابر فاضلاب متعارف شهری دانست و متذکر شد : تخلیه ضایعات استخرها ، آشپزخانه ها، بیمارستان ها ، رستوران ها و کارواش ها به شبکه فاضلاب روند تصفیه را دچار مشکل کرده و باعث خسارت به شبکه و تاسیسات فاضلاب می شود.
حسین اسماعیلیان ضمن تاکید بر آگاهی بخشی و اطلاع رسانی عمومی در این زمینه ، از ساماندهی انشعابات خاص فاضلاب به عنوان  یک هدف استراتژیک در آبفای خراسان رضوی نام برد و خواستار ارائه راه های تحقق این هدف و همچنین پیشنهاد های اصلاحی مدیران عامل شرکت های تبصره دو و امورهای تابعه برای تسریع در اجرای طرح شد.

دسته بندی: فاضلاب
کد خبر:  11349
بازدید:  157
نظرات برای مشترکان خاص فاضلاب در نیشابور ملزم به نصب سیستم پیش تصفیه شدند
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان