بازدید ذیجساب های دستگاه های دولتی خراسان رضوی از تصفیه خانه جدید فاضلاب گلبهار

جمعه, 01 بهمن 1400
ایمیل   |   چاپ
 بازدید ذیجساب های دستگاه های دولتی خراسان رضوی از تصفیه خانه جدید فاضلاب گلبهار

رئیس خزانه معین اداره کل امور اقتصادی و دارایی و ذیجساب های دستگاه های دولتی استان خراسان رضوی از پروژه تصفیه خانه جدید شهر گلبهار بازدید کردند.
این تصفیه خانه به ظرفیت 30 هزار مترمکعب که با سرمایه گذاری بخش خصوصی طی دو سال و به روش خرید تضمینی احداث شده است و واولین پروژه از این نوع در شرق کشور محسوب می شود  بزودی به طور رسمی وارد مدار بهره برداری می شود.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی در این بازدید از ساخت تصفیه خانه و اجرای شبکه های فاضلاب به عنوان پروژه هایی هزینه بر نام برد و آبفای استان را  شرکت پیشگام در استفاده از منابع مالی بخش غیر دولتی دراجرای پروژه های عمرانی وزارت نیرو به ویژه فاضلاب معرفی کرد.
حسین اسماعیلیان  ضمن اشاره به پروژه های اجرا شده و یا در دست اجرای فاضلاب استان از محل اعتبارات دولتی و مقایسه آن ها با پروژه های واگذار شده به بخش خصوصی متذکر شد: هیچ راهی جز استفاده از بخش خصوصی در اجرای پروژه های فاضلاب وجود ندارد.
وی با اشاره به بهره برداری و همچنین پروژه های در دست اجرای بخش فاضلاب در 11 شهر استان خاطر نشان کرد: پیشرفت پروژه های فاضلاب شهرهای تربت حیدریه ، سبزوار و نیشابور بعد از 25 سال 60درصد و در مابقی شهرها از سال 89 تا کنون 12درصد بوده است.
وی در همین رابطه از جذب سرمایه گذاربخش خصوصی برای تکمیل پروژه فاضلاب در شهرهای بزرگ خبر داد و اظهار امیدواری کرد: جمعیت تحت پوشش شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در استان تا سال 1400 از 30درصد فعلی به 50 درصد افزایش یابد.
وی جایگزین پساب فاضلاب با منابع آب شرب دربخش های کشاورزی و صنعت را از جمله راهکارهای تامین آب مورد نیاز شهر ها دانست و ادامه داد : حفظ محیط زیست و جلوگیری از منابع آب زیر زمینی از جمله اهداف اجرای پروژه های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب می باشد.
منصورآذرین فرمعاون مهندسی و توسعه شرکت آبفای استان هم پروسه جذب سرمایه گذار و روند اجرای پروژه ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهر گلبهار را به اطلاع رساند

دسته بندی: فاضلاب
کد خبر:  11568
بازدید:  368
نظرات برای بازدید ذیجساب های دستگاه های دولتی خراسان رضوی از تصفیه خانه جدید فاضلاب گلبهار
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان