11 میلیون و 252هزار مترمکعب فاضلاب در شهرهای خراسان رضوی جمع آوری و تصفیه شد

جمعه, 01 بهمن 1400
ایمیل   |   چاپ
11 میلیون و 252هزار مترمکعب فاضلاب در شهرهای خراسان رضوی جمع آوری و تصفیه شد

11 میلیون و 252 هزار مترمکعب فاضلاب در نیمه نخست سال جاری در استان خراسان رضوی جمع آوری و تصفیه شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 794 هزار مترمکعب( 7.5درصد) افزایش نشان می دهد.
مدیر دفتر بهره‏بردارى از تأسیسات فاضلاب شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: میزان فاضلاب جمع آوری  شده شش ماه سال 96 را 10 میلیون و 458هزار مترمکعب اعلام کرد که توسط 174 هزار و 300 مشترک درشهرهای سبزوار، تربت حیدریه ، نیشابور ، گلبهار و واحدهای مسکن مهر طرقبه ، شاندیز و گناباد تولید شد.
ابوالفضل سالمی از این دفتر به عنوان یکی زير مجموعه‏هاى معاونت بهره‏بردارى شركت نام برد كه به منظور هماهنگى، نظارت، گردآورى و تجزيه و تحليل داده‏هاى بهره‏بردارى از سامانه‌‏هاى فاضلاب تشكيل شده است.
 به گفته وی تأسیسات فاضلاب در مدار بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی در شهرهای یاد شده  شامل هزار و 205کیلومتر طول شبکه 7 ، هفت  تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت حدود 73هزار مترمکعب در شبانه روز می باشد.
وی از واگذاری طرح فاضلاب شهر تربت حیدریه به سرمایه گذار به روش بیع متقابل (Buy Back) خبر داد و اظهار داشت: کلیه فعالیت های بخش فاضلاب (شبکه و تصفیه خانه) برون سپاری  و 72 نفر پرسنل فنی هم  در قالب پنج شرکت دارای رتبه صلاحیت بهره برداری از تاسیسات فاضلاب مشغول به کار شده اند.
سالمی با اشاره به راه اندازی سه آزمایشگاه تخصصی فاضلاب در شهرهای سبزوار ، نیشابور و تربت حیدریه ، وظیفه این مراکز را انجام آزمایشات کیفیت فاضلاب خام و پساب اعلام کرد .
وی تهیه اظهارنامه های مربوط به کیفیت خروجی تصفیه خانه ها و رعایت استاندارهای زیست محیطی را یادآور شدو افزود: شستشو  و سم پاشی شبکه و منهول ها ، رفع اتفاقات شبکه و انشعاب فاضلاب و ... نیز از جمله فعالیت های شاخص این دفتر می باشد.

دسته بندی: فاضلاب
کد خبر:  11632
بازدید:  250
نظرات برای 11 میلیون و 252هزار مترمکعب فاضلاب در شهرهای خراسان رضوی جمع آوری و تصفیه شد
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان