برگزاری اولین نشست خبری با اصحاب رسانه در امور درگز:

مشکل کمی و کیفی آب شرب 40 روستا درشهرستان درگز رفع شد

دوشنبه, 06 تیر 1401
ایمیل   |   چاپ
مشکل کمی و کیفی آب شرب 40 روستا درشهرستان درگز رفع شد

مدیر امور آبفا درگز به خبرنگاران گفت: از ابتدای طرح یک پارچه سازی تاکنون مشکل کمی و کیفی آب شرب 40روستا در این شهرستان با دو هزار و 744خانوار رفع شده است.

رضا تیموری در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: از این تعداد 38 روستا با مشکل کمبود و دو روستا با چالش کیفی آب مواجه بودند.

به گفته وی با هدف تسریع در حل مشکلات آب شرب روستاها در برخی موارد از حفاری مسیر و دفن لوله خودداری و اقدام به اجرای شبکه بر روی زمین شد.

وی با اشاره به خدمت رسانی امور درگز به 30هزارو600مشترک در چهار شهر و 115 روستا افزود: 20روستای شهرستان خالی از سکنه است و 13روستا بالای 20خانوار هم تحت پوشش قرار ندارند.

به گفته وی آب مورد نیاز جمعیت شهری و روستایی از 75 منبع تامین و از طریق480کیلومتر خط انتقال و 550کیلومتر شبکه در اختیار مشترکان قرار می گیرد.

وی طولانی بودن مسیر خطوط انتقال و شبکه را باعث افزایش هزینه های تولید و توزیع آب دانست و از درگز به عنوان یکی از شهرستان های برخوردار از آب پایدار در استان خراسان رضوی نام برد.

رضا تیموری این موفقیت را در نتیجه شناسایی و قطع 31فقره انشعاب غیر مجاز، بازسازی 560 فقره انشعاب ، تعویض650دستگاه کنتور خراب و رفع سه هزارو 600مورد اتفاق اعلام کرد و گفت: به منظور تامین پایدارآب در شهر درگز هم با حفر گالری 30لیتر برثانیه به توان تولید آب افزوده شد.

تیموری همچنین از مشترکان خواست ضمن مدیریت مصرف آب ، بروز اتفاق در خطوط ، شبکه و انشعابات را از طریق سامانه 122 اطلاع دهند.

در این نشست مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا خراسان رضوی نیز وضعیت دو حوزه آب و فاضلاب استان را به اطلاع خبرنگاران رساند و از نقش آنان در آگاهی بخشی به جامعه و تعامل سازنده با مجموعه آبفا قدردانی کرد.

سعید روزی با بیان این که خط قرمز آبفا ، آب شرب سالم و بهداشتی است ، از آزمایش روزانه منابع تولید آب در استان با همکاری و نظارت مراکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی خبرداد.

 

مشکل کمی و کیفی آب شرب 40 روستا درشهرستان درگز رفع شد
دسته بندی: عمومی
مکان: درگز
کد خبر:  18613
بازدید:  236
نظرات برای مشکل کمی و کیفی آب شرب 40 روستا درشهرستان درگز رفع شد
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان