تکمیل شبکه فاضلاب سبزوار 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

یکشنبه, 05 تیر 1401
ایمیل   |   چاپ
تکمیل شبکه فاضلاب سبزوار 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار در جلسه ای با حضور فرماندار سبزوار گفت : تکمیل شبکه فاضلاب این شهر بیش از 100  میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد .

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار حسین ریاضی افزود :  491 کیلومتر شبکه فاضلاب در این شهر اجرا شده و حدود 37 کیلومتر دیگر باقی مانده ست .

 این مسئول ادامه داد : 95 درصد جمعیت شهر سبزوار از خدمات جمع آوری دفع بهداشتی فاضلاب برخوردار شده اند .

وی  با اشاره به مشکلات اجرای شبکه فاضلاب در شهرسبزوار  گفت : برخورد وجود زمین های ، چاه های جذبی منازل مسکونی و قنات های قدیمی در مسیر  حفاری و عرض زیر 6 متر معابر از جمله مشکلات  می باشد .

 وی در رابطه با فعالیت های بخش آب گفت : آب شرب 125هزار مشترک شهری و روستایی شهر سبزوار و روستاهای تحت پوشش آبفای شهرستان از طریق 61 حلقه چاه و 6 چشمه و قنات تامین می شود .

 حسین ریاضی ادامه داد : این شرکت با اصلاح شبکه ، اجاره قنات و حفر و جابه جایی چاه با کمترین تنش و بحران در سال گذشته از پیک مصرف آب تابستان با موفقیت گذر کرد .

 وی با بیان اینکه با شهر سبزوارکمبود آب به میزان 300 لیتر بر ثانیه مواجه است خواستار تامین اعتبار مورد نیاز شروع پروژه آبرسانی فاز 3 از دشت بفره به سبزوار شامل 8 حلقه چاه شد .

 معاون استاندار و فرماندار شهرستان سبزوار هم گفت : با توجه به کاهش بارندگی ها ، افت چاه ها و وضعیت خطرناک پشت سدها باید در مورد  فرهنگ سازی مصرف بهینه آب کارکنیم .

 ابراهیمی افزود : می توانیم بخش اعظم نیاز کشاورزی را از پساب حاصل از فاضلاب تامین و آن را جایگزین آب شیرین قابل استحصال کنیم.

 این مسئول اضافه کرد : باید برنامه ریزی کنیم که از ظرفیت پساب چگونه در  صنعت استفاده شود، خصوصا صنعتی که از آب مستقیم استفاده ندارد .

 

 

 

 

تکمیل شبکه فاضلاب سبزوار 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
دسته بندی: عمومی
مکان: سبزوار
منبع: شرکت آب و فاضلاب شهرستان سبزوار
کد خبر:  19910
بازدید:  95
نظرات برای تکمیل شبکه فاضلاب سبزوار 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان