انجام 14هزار مورد آزمایش کنترل کیفیت آب در شهرستان گناباد طی 4 ماه /رصد وضعیت آب شرب توسط دانشگاه علوم پزشکی

دوشنبه, 05 مهر 1400
ایمیل   |   چاپ
انجام 14هزار مورد آزمایش کنترل کیفیت آب در  شهرستان گناباد طی 4 ماه /رصد وضعیت آب شرب توسط دانشگاه علوم پزشکی

شرکت ها و امورهای تابعه آبفا در خراسان رضوی تامین آب شرب بهداشتی و با کیفیت در کنارتامین پایدار را به عنوان وظیفه ذاتی خود به جدیت پیگیری می کنند.

سرپرست امور آبفا گناباد در همین رابطه اعلام کرد: بیش از 14 هزار آزمایش کلرسنجی و کدورت سنجی آب در 4 شهر و 74 روستای شهرستان از ابتدای سال جاری انجام شده است.
"جواد سالاری" از آب شرب با کیفیت به عنوان خط قرمز این امور یاد کرد و اظهار داشت: کیفیت آب از جمله مسائلی است که با سلامت  و بهداشت فردی و عمومی جامعه نسبت مستقیم دارد و لزوم پایش آب و تأمین شرایط بهداشتی و استاندارد وکنترل کیفیت آب از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه وجود بسیاری از عناصر موجود در آب آشامیدنی برای ضروری است ، اما افزایش غلظت این عناصر ممکن است باعث بروز مشکل برای سلامتی فرد شود، اضافه کرد: واحد کنترل کیفی آبفا گناباد در 4 ماهه نخست سال 1400  سه هزارو700 مورد آزمایش کنترل کیفیت آب انجام داد که از این تعداد  971  مورد مربوط به آزمایشات میکروبی ، 43 مورد فلزات سنگین، 9 مورد بیولوژی ، 756 مورد آزمایش میکروبی HPC و هزارو942 مورد آزمایش PH و کدورت آب بوده است.
وی افزود: وضعیت بهداشتی آب شرب مشترکان علاوه بر آزمایشگاه آبفا خراسان رضوی از سوی دانشگاه  علوم پزشکی و مرکز بهداشت شهرستان هم به طور دائم رصد و آزمایش می شود و هیچ مشکلی در آب شرب  مشترکان شهرها  و روستاها وجود ندارد. 

 

انجام 14هزار مورد آزمایش کنترل کیفیت آب در  شهرستان گناباد طی 4 ماه /رصد وضعیت آب شرب توسط دانشگاه علوم پزشکی
دسته بندی: آب
مکان: گناباد
کد خبر:  17662
بازدید:  140
نظرات برای انجام 14هزار مورد آزمایش کنترل کیفیت آب در شهرستان گناباد طی 4 ماه /رصد وضعیت آب شرب توسط دانشگاه علوم پزشکی
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان