برگزاری جشنواره "فراگیری نخستین واژه آب " برای اولین بار در زاوه و صالح آباد

دوشنبه, 26 ارديبهشت 1401
ایمیل   |   چاپ
برگزاری  جشنواره

امورهای آب و فاضلاب زاوه و صالح آباد برای اولین بار جشنواره "نخستین واژه آب " را برگزار کردند . 

در این جشن ها که مدیران شهرستان هم حضور پررنگی داشتند ،  بیش از 600 دانش آموز مقطع ابتدایی راه های مصرف درست آب را فرا گرفتند.

امام جمعه زاوه در این جشن فراگیر آب که در مدرسه ابتدایی نجمه خاتون شهر دولت آباد برگزار شد با اشاره به نقش آب در زندگی و ضرورت تامین آب شرب پایدار،  از نحوه آبیاری بخش کشاورزی که  90درصد منابع آب زیرزمینی را مصرف می کند انتقاد کرد و خواستار پرهیز از آبیاری غرقابی در تولید محصولات شد.

حجت الاسلام شمس الدین زاده با تاکید بر برخورد جدی با انشعابات و چاه های غیرمجاز از متولیان آب استان و شهرستان خواست پوشش نظارتی خود را گسترده کرده و مانع از هدر رفت و سرقت آب توسط متخلفان شوند.

وی خاطر نشان کرد:  در حالی که هزار لیتر آب به قیمت هفت هزار ریال در اختیار مشترکان در شهرستان زاوه  قرار می گیرد ، هر بطر آب معدنی با حجم 300سی سی 20 هزار ریال به فروش می رسد.

به گفته وی این تفاوت فاحش قیمت نشاندهنده آن است که دولت با فروش نفت ، به مشترکان آب یارانه پرداخت می کند.

در ادامه عابدی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان به کاهش نزولات آسمانی و پدیده خشکسالی اشاره کرد و مدیریت مصرف آب را از جمله راه های برون رفت از شرایط موجود دانست.

رئیس گروه آموزش همگانی آبفا خراسان رضوی هم حضور پررنگ مدیران و مسئولان شهرستان زاوه در این جشن را به فال نیک گرفت و اظهار داشت: نحوه مصرف صحیح آب بایستی از کودکی به فرزندان آموزش شود.

 احمدرضا شجاعی از ایران به عنوان منطقه ای خشک و نیمه خشک نام برد و هشدار داد در صورت بی توجهی به منابع محدود آب در دسترس که بخش اعظم آن به شکلی غیر علمی و غیر اصولی در بخش کشاورزی مصرف می شود ، نسل های آینده با چالش جدی در تامین آب مواجه خواهند شد.

در شهرستان مرزی صالح آباد هم 350 دانش آموز ابتدایی با مشارکت در برنامه های متنوع از جمله مسابقه  و نقاشی ضمن آشنایی با چرخه آب قرار شد به عنوان عضو افتخاری آبفا، اعضای خانواده ، فامیل ، دوستان و آشنایان را به مصرف درست آب توصیه کنند.    

 

برگزاری  جشنواره
دسته بندی: فرهنگی، ورزشی
کد خبر:  19077
بازدید:  107
نظرات برای برگزاری جشنواره "فراگیری نخستین واژه آب " برای اولین بار در زاوه و صالح آباد
نام
ایمیل
متن
کد امنیتی
 

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان