الکتروپمپ چاه شماره( 1 ) ازغند تربت حیدریه جایگزین شد
یکشنبه, 02 تیر 1398

 معاون بهره برداری  شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت:الکتروپمپ تعمیرشده چاه شماره یک دشت ازغند تربت حیدریه که به عنوان چاه رزرو  بعد از تست و مشخص شدن اشکال توسط کارشناس انرژی جایگزین شد.

 حمید غیورصفار کارشناس مسئول انرژی شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه کفت : این پمپ که از نوع 374/9 و 110 کیلووات می باشد  در عمق 200 متری نصب شد.

 

دسته بندی: آب
منبع: شرکت ابفای تربت حیدریه
نصب دستگاه کلرزن آب در 5 روستا شهرستان سرخس
سه شنبه, 30 شهریور 1400

مدیر آبفا سرخس عملکرد شش ماه نخست  این امور در حوزه سلامت و‌ کنترل کیفی آب را تشریح کرد.

امیر پوروحدتی از نصب پنج دستگاه کلرزن آب در روستاهای این شهرستان خبرداد  که از این تعداد دو مورد در روستاهای غیر تحت پوشش و‌کم برخوردار ، یک مورد در  روستای تازه تحویل و دو‌مورد هم برای پایداری کلر باقیمانده شبکه توزیع در دو روستای دیگرشهرستان نصب شده است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین با هدف ارتقاء سطح کیفی آب آشامیدنی ، ۱۱هزارو۳۲۰ متر مکعب از مخازن ذخیره این امور شستو شده است.

وی با اشاره به ضرورت کنترل کیفیت آب شرب اظهار داشت: این امور با بهره گیری از تخصص و تجربه کارشناس کنترل کیفی برای حفظ سلامت مشترکان تلاش می کند.

 وی در همین رابطه اظهار داشت: در نیمه اول امسال نسبت به  57 مورد نمونه برداری شیمیایی از منابع تامین آب برای ارزیابی پارامترهای شیمیایی و فیزیکی اقدام  شده است. 

به گفته وی نمونه برداری و پایش  میکروبی و کلرسنجی از شبکه توزیع آب شرب شهرستان هم روزانه انجام می شود.

 

دسته بندی: آب
مکان: سرخس
منبع: روابط عمومی امور آب و فاضلاب سرخس
اجرای پروژه آبرسانی به مجموعه آبی و فرهنگسرای جدید تربت حیدریه
یکشنبه, 21 شهریور 1400

        معاون بهر برداری شرکت آبفای تربت حیدریه  از اجرای  پروژه توسعه شبکه آب جهت آبرسانی به مجموعه آبی و فرهنگسرای جدید اداره ارشاد اسلامی شهرستان به طول حدود  ۷۰۰ متر  خبر داد.

         وی افزود :  در راستای تامین آب مجموعه ورزشی آبشار تربت حیدریه و در خواست شهرداری  ، این شرکت پس از اخذ مجوز مربوطه از معاونت مشترکین شرکت آبفای استان و با مشارکت مجموعه فوق از طریق پیمانکار اقدام به حفاری و اجرای 700 متر لوله گذاری با لوله 110 پلی اتیلن    و اجرای 30 متر لوله گالوانیزه 4 اینچ و پیگیری خرید و نصب کنتور هوشمند 2 اینچ جهت مجموعه فوق را انجام تا امکان استفاده از مجمو عه فوق جهت شهروندان شهرستان پس از بهره برداری مجموعه حاصل شود.

         مدیر عامل شرکت آبفای تربت حیدریه هم این اقدام را گامی بزرگ  درجهت پیاده سازی برنامه های فرهنگی شهرستان اعلام کرد .

دسته بندی: آب
منبع: تربت حیدریه
توزیع 6 میلیون لیتر آب تانکر در 13 روستای شهرستان سرخس
شنبه, 20 شهریور 1400

 مدیر امور آب و فاضلاب سرخس گفت : از ابتدای سال جاری شش میلیون و 312 هزار لیتر آب آشامیدنی در قالب 413 تانکر آبرسانی سیار بین 2هزارو669 خانوار در13 روستای دارای تنش آبی توزیع شده است.

امیر پوروحدتی با بیان اینکه میزان آبدهی چاه ها ، قنوات و چشمه ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است گفت :تعداد روستاهایی که نیاز به آبرسانی مستمر دارند نسبت به سنوات گذشته افزایش یافته و جهت برون رفت از این تنش آبی ازحداکثر ظرفیت لجستیکی اعضای ستاد بحران شهرستان استفاده شد.

وی گفت : باتوجه به رسالت شرکت آب و فاضلاب در تامین آب بهداشتی و سالم ، مخزن تانکر 2 نوبت پس از آبگیری و قبل از توزیع آب  کلرسنجی  می شود.

 

دسته بندی: آب
مکان: سرخس
منبع: روابط عمومی امور آب و فاضلاب سرخس
نصب الکتروپمپ چاه اصلی روستای نسر تربت حیدریه
شنبه, 13 شهریور 1400

 

    کشیدن و نصب  الکتروپمپ چاه اصلی روستای نسر با تلاش و پیگیری همکاران حوزه معاونت بهره برداری آبفا تربت حیدریه در حداقل زمان ممکن انجام و در زمان عملیات تعویض الکتروپمپ به دلیل کسری دبی تولید چاه رزرو  آبرسانی با تانکر به مناطق بالادست روستا صورت گرفت.

این اقدام رضایت اهالی و شورای اسلامی نسر را در برداشت.

دسته بندی: آب
منبع: تربت حیدریه
انتقال آب چاه شماره ۳ پادگان برای تامین شرب تربت حیدریه
شنبه, 13 شهریور 1400

 

      به گزارش معاونت بهره برداری ابا تربت حیدریه پیرو مصوبات کمیته مدیریت  بحران و پدافند غیر عامل شهرستان عملیات لوله گذاری روکار برای انتقال آب چاه شماره ۳ پادگان به طول ۴۰۰ متر اجرا شد .ـ

 به دنبال این عملیات حدود ۱۴  لیتر بر ثانیه به توان خرید آب خام اضافه و مشکل قطعی آب در بسیاری از مناطق مرتفع شد.

دسته بندی: آب
منبع: تربت حیدریه

اخبار آبفا

آرشیو اخبار خبرخوان